Gibalni program za izboljšanje psihofizičnih sposobnosti
V Centru za DS Planet 47 vam želimo predstaviti učinkovit gibalni program (Learning Breakthrough Training Program - LBTP), ki izboljša psihofizične zmožnosti otrok, mladostnikov in odraslih z DS.
Program, ki obsega vaje na ravnotežni deski s specifičnimi pripomočki, organizira in poveča sposobnosti možganov za procesiranje informacij (program za ravnotežje, senzorično procesiranje in senzorično integracijo), s tem pa povečuje tudi učne sposobnosti.
Izkušnje kažejo, da z natančno izvedbo programa občutno izboljšamo bralno učinkovitost, pisanje, govor, matematične zmožnosti, razumevanje, koncentracijo, sposobnost ohranjanja osredotočenosti, koordinacijo in ravnotežje.
Program bo predstavila Metka Uršič Gabršček.
Predstavitev je namenjena vsem staršem in vsem zainteresiranim strokovnim delavcem. Program bo pedstavljen v soboto 17. 5. 2014 ob 10.00 v dvorani centra za DS Planet 47, izvajanje programa pa bo potekalo v soboto popoldan in v nedeljo.
10.00 – 10.30 predavanje: Pomen gibalne spodbude za otroke z Downovim sindromom; predstavitev ocenjevalne lestvice razvitosti motoričnih sposobnosti prirejene za otroke in mladostnike z DS. Sanja Steka Kaštrun, prof. športne vzgoje
10.30 – 11.30 predstavitev pograma Learning Breakthrough: Metka Gabršček Uršič, mama hčerke z DS in direktorica Centra za promocijo znanja
11.30 – 12.00: praktični prikaz izvajanja vaj
13.00 – 14.00: kosilo
14.00 – 16.00: počitek
16.00 – 18.00: aktivnosti za otroke in starše
1. skupna aktivnost za otroke: Ustvarjanje z lesom - izdelava pastirskih glasbil iz lesa ( prof. Tomaž Rauch, muzikolog in ustvarjalec delavnic za izdelavo glasbil) Les je dragocen saj vsak les vibrira z drugo vibracijo, ki izhaja iz njegove kozmične povezave s njegovim palnetom. Delo z lesom predstavlja stik z naravo, koreninami in mu omogoča siriti njegovo sprejemanje in čute. Ker je zvok se bolj subtilna vibracija, bomo na delavnici združili oboje - les in glasbo in ustvarjali preprosta pastirska glasbila.
2. skupna aktivnost za starše: Kako prebuditi matematiko v otroku? Predstavitev praktičnih znanj, metod in načinov in podpornih znanj za prebujanje sposobnosti za matematiko. Mag. Mohor Demšar, učitelj na Waldorfski šoli v Ljubljani, ki integrira otroke s posebnimi potrebami. Na osnovi antorpozofskih znanj in osebnih izkušnj dela z otroki z downovim sindromom v razredu, bo staršem predstavil nove poti otrok do matematike.
18.00 – 19.00 večerja
19.00 – 21.00 krog ob ognju s starši: Starševstvo in osebni dizajn - predstavitev praktičnih metod znanosti o edinstvenosti in celovitosti posameznika Human Design, ki staršem omogoči vpogled v razumevanje otroka, njegovega zdravega delovanja in dinamike družinskih odnosov. Mag. Andrej Chiaiutta je trener osebnega vodenja in učitelj delavnic upravljanja s stresom (www.humandesignslovenija.si).
Nedelja
8.00 – 9.00 zajtrk
10.00 – 13.00 skupne aktivnosti: Starši in otroci skupaj ustvarjajo lesena glasbila in muzicirajo z logopedinjo in glasbenico Sergejo Groegel.